Dolenjke premočne v Rdeči dvorani

November 5, 2019 Novice

V 7. krogu 1. A državne lige za članice so naša dekleta gostile ekipo iz Novega mesta in žal izgubile 21:30.

Po slabšem začetku in nekaj nervoznih minutah ko so gostje povedle že za štiri zadetke so se naša dekleta zbrala in pogumneje nadaljevala ter v sredini prvega polčasa izenačile na 7:7. Polčas se je končal z 9:12 za ŽRK Krka.

V drugem polčasu so Velenjčanke dobro začele nato pa popustile in gostje so to s pridom izkoristile in tekmo dobile z 21:30, kar pa ni realen prikazatelj dogajanj na igrišču saj so domačinke prikazale borbeno igro in se dobro upirale favorizirani ekipi Krke.

Največ zadetkov pri naši ekipi je prispevala Patricija Pikl (6), petkrat pa sta v polno zadeli Nika Priteržnik in tokrat zelo razpoložena Enis Tabakovič.
Pri gostjah sta s po šestimi zadetki izstopali Živa Čopi in Urška Radojčič.

V naslednjem krogu se naša dekleta odpravljajo na pomembno gostovanje v Litijo, kjer se bodo v derbiju spodnjega dela lestvice pomerile z ŽRK Litija.