Koprčanke prevelik zalogaj

January 25, 2021 Uncategorized 0

V soboto 23.01. so članice Velenja začele z drugim delom sezone 2020/2021. Naše punce so v 14. krogu 1.A državne rokometne lige za ženske gostovale v Kopru in izgubile z rezultatom 29:22.

Na tekmo v Koper so naše članice odpotovale brez najboljše strelke Tjaše Smonkar, ki je bila zaradi poškodbe primorana ostati doma. Prav tako sta v ekipi manjkali Aleša Franc in Leila Dobrotinšek.

Tekmo so bolje odprle domačinke in v 8. minuti povedle z rezultatom 4:1. Domačinke so cel prvi polčas vodile in na odmor odšle s petimi goli prednosti. Rezultat prvega polčasa je bil 14:9.

V drugi polčas so naše punce vstopile bolj zbrano in se v 41. minuti približale le na dva gola zaostanka. Nato pa je koncentracija naših punc padla, kar se je pokazalo predvsem v zgrešenih stoodstotnih priložnostih. Zadnji gol na tekmi je zadela Patricija Pikl in postavila končni rezultat tekme 29:22.

Naše članice čaka naslednja preizkušnja že v sredo 27. januarja, ko bodo ob 19.00 v športni dvorani Zagorje odigrale zaostalo tekmo 9. kroga proti ekipi RŽK – Šola rokometa Zagorje.

Patricija Pikl, rokometašica Velenja
Danes nam je manjkala predvsem dobra igra obrambe, saj bi s tem pomagale nasim golmankam do lazjih obramb. Tudi v napadu nismo imele srece. Prisle smo do priloznosti, ki pa jih na zalost nismo izkoristile. Vseeno smo stopile skupaj, sedaj pa smo z glavo ze pri naslednji tekmi.

14. krog 1.A ŽDRL, 23. januar, 18.00 (Koper)
ŽURD KOPER : ŽRK VELENJE 29:22 (14:9)
ŽRK VELENJE: Simić (4 obramb), Hadžić (4 obrambe), Tomić, Ferenc (5), Žekić (1), Priteržnik (2), Rotovnik, Kotnik, Tabaković (2), Borišek (5), Paradiž, Brglez, Pikl (7)