Članice do pete zmage v sezoni

March 26, 2021 Uncategorized 0

V četrtek 25.03. so članice odigrale zaostalo tekmo 20. kroga 1.A državne rokometne lige za ženske proti ekipi RŽK Zagorje. Po odlični borbi so se zmage z rezultatom 24:23 na koncu veselile naše punce.

Naše punce so tekmo zelo dobro odprle in v 3. minuti z zadetkom Nastje Ferenc povedle z 2:0. Gostje so se hitro približale in v 6. minuti izenačile. V prvem polčasu so boljšo igro kazale gostje, ki so na odmor odšle s štirimi zadetki prednosti.

Zgrešeni streli naših članic in hitri protinapadi v 38.minuti imele prednost 7. zadetkov. Velenjčanke so nato strnile obrambo, odigrale strpno v napadu in v 55. minuti izenačile na 22:22. V zadnji minuti pa so z zadetkom Patricije Pikl povedle in se na koncu veselile zmage z rezultatom 24:23.

Najboljša strelka pri domačinkah je bila z 12 zadetki Nastja Ferenc.

Enis Tabaković, rokometašica Velenja:
“Zmage smo zelo vesele. Po zaostanku osmih golov smo v drugem polčasu strnile obrambo, odigrale zbrano v napadu in se na koncu veselile zmage. Čestitke celotni ekipi.”

20. KROG, 1.A ŽDRL, 25. MAREC, 19.30 (Velenje)
ŽRK VELENJE : RŽK ZAGORJE 24:23 (12:16)

ŽRK VELENJE: Simić (3 obrambe), Hadžić (7 obramb), Smonkar (2), Tomić (1), Ferenc (12), Žekić (2), Priteržnik, Rotovnik, Franc, Tabaković (4), Borišek (2), Paradiž, Brglez, Pikl (1)